Slide Slide
İhtiyacınıza Özel Çözümlerle
Kapsamlı Hizmet & Tam Zamanında Teslimat İçin
Profesyonel Lojistik Kadromuzla Avantajlı Fiyatlar Hakkında Bilgi Alın.

Karayolu Taşımacılığı Hizmeti

Reisoğlu Nakliyat olarak, Türkiye’nin lokomotifi konumunda olan Uluslararası Karayolu taşımacılığı, ihracat ve ithalat yükleriniz için lojistik destek vermekteyiz. Doğru planlama, organizasyon ve zamanında teslimat ile gönderi ve yükleriniz, teslimat adreslerine güvenli ulaştırılmaktadır.

Müşteri memnuniyetini ön planda tutarak, taşımanın başlangıcından teslimine kadar yükün durumu hakkındaki tüm statü raporlarını göndermekteyiz. Uzman kadromuz, yükünüzle ilgili her türlü bilgi akışını tam zamanlı olarak size ulaştırmaktadır.

Komple ithalat ve ihracat hizmeti verdiğimiz B.D.T. Asya ve  Baltık ülkeleri ;
Rusya, Ukrayna ve Kazakistan, Kırgızistan başta olmak üzere, Beyaz Rusya, Azerbaycan, Ermenistan, Gürcistan, Estonya, Letonya, Litvanya, Finlandiya

Rusya ve Kazakistan taşıma güzergahlarımız;
Zonguldak-İllichevsk- ( Ro-Ro )
Haydarpaşa-İllichevsk-( Ro-Ro )
Kapıkule /Hamzabeyli/Sarp çıkışlı (Karayolu)

HİZMETLER
Rusya BDT ve Baltık ülkeleri düzenli komple servis,
Rusya ve BDT ülkelerine ağır ve gabari taşıma hizmetleri,
Rusya’da gümrükleme adrese teslim, lojistik depolama,
Rusya ve BDT ülkelerine düzenli container taşımaları,
Rusya ve BDT ülkelerine gabari dışı mallar için karayolu geçiş izin alımı,
İstanbul-Moskova düzenli parsiyel komple, FTL – LTL
İstanbul-Kiev düzenli parsiyel komple taşıma hizmetleri  FTL – LTL

Komple ithalat ihracat hizmeti verdiğimiz Avrupa ve Balkan ülkeleri;
Başlıca  ; Macaristan, Slovakya, Çek Cumhuriyeti ,Polonya ,Fransa ,Almanya ,Hollanda, Avusturya Belçika ,Slovenya , Sırbistan Romanya, Yunanistan, Bulgaristan , İsveç, Norveç ,Bosna Hersek , Hırvatistan,Kosova, Makedonya, Arnavutluk

HİZMETLER
TR-Macaristan düzenli komple -FTL
TR-İsveç düzenli komple -FTL
TR-Norveç düzenli komple -FTL
TR-Polonya düzenli komple -FTL
TR-Çek Cumh.düzenli komple -FTL
TR-Romanya düzenli komple- FTL
TR-Yunanistan düzenli komple- FTL

– Komple taşımacılıkta ekspres servis hizmeti ile yarı zamanlı teslimat
– Lojistik hizmetin tamamlayıcı olarak sunduğumuz yurtiçi dağıtım hizmeti
– Kapıdan kapıya ya da depo teslim

Karayolu Taşımacılığı Sıkça Sorulan Sorular

Dünyada taşımacılıkta büyük bir yer kaplayan, karayolu taşımacılığı nedir? sorusuna bir tanımlama yapmamız gerekirse dünyanın her yerine dağılmış karayollarını kullanarak ürünlerin aktarmasız olarak bir noktadan ötekine taşınması işi diyebiliriz. Birçok avantajı olduğu gibi kendi içinde dezavantajlarda barındırmaktadır. Ama maliyet olarak oldukça uzun olması ve aktarmasız olması karayollarını cazip hale getirmektedir.

Teknolojinin gelişmesiyle beraber karayolu taşımacılığı nedir sorusunun cevabı da farklılaşmaya başlamıştır. Karayolu taşımacılığı dediğimiz eylem yeni bir yüze bürünerek şekil değiştirmeye başlamıştır. Değişen karayolları ile birlikte değişen araçlar bu tanımın yeniden yazılmasını gerekli kılmıştır. Yeniliklerle beraber karayollarının avantajları çoğalmış içinde bolca dezavantaj barındıran karayolu taşımacılığı nedir sorusunun cevabının daha olumlu bir şekilde değiştirilmesini zorunlu kılmıştır.

Örnek vermek gerekirse artık karayolu taşımacılığı nedir dendiği zaman bu sorunun cevabının içinde yer alan “uzun süreler alan” ibaresi artık geçerli değildir çünkü şehirleri direk olarak birbirine bağlayan otobanlar süreleri oldukça kısalmış ve karayolu üzerinde taşıma süreleri demiryolu taşımacılığı ile rekabet edebilir hale gelmiş, eski tabuları yıkmıştır.

Taşımacılık her sektör için oldukça önemli bir aşama olmaktadır. Ürünlerin doğru bir şekilde taşınmasının yanında güvenle taşınması da önemli olmaktadır. Karayolu taşımacılığı tanımı için güvenli taşımacılık konusunda firmaların farklı ilkeleri bulunabilir. Bu ilkeler ürünlerin özelliklerine göre farklılık gösterebilmektedir. Günümüzde en çok kullanılan taşımacılık yöntemlerinin başında ise karayolu taşımacılığı gelmektedir. Karayolu taşımacılığı tanımı güvenle ve kontrollü taşımacılık olarak düşünülebilmektedir.

Taşımacılık konusunda karayolu taşımacılığı tanımı sürekli olarak kontrol edilebilen ve yönlendirilebilen taşımacılık yöntemi olmaktadır. Aynı zamanda diğer taşımacılık yöntemlerinden farklı olarak karayolu taşımacılığı yollar çok daha farklı şekillerde düşünülebilmektedir. Karayolu taşımacılığı tanımı geçmişten günümüze kadar güncel şartlar ve gereksinimler ile birlikte değişiklik gösterebilmektedir.

Ürünlerin doğru şekilde taşınması için güvenilirlik ve güvenlik herkesin önceliği olmaktadır. Sürekli olarak kontrol edebilmek ve direktif verebilmek karayolu taşımacılığı için en önemli etkenlerin başında gelmektedir. Karayolu taşımacılığı tanımı güven ve güvenilirliğin bir arada bulunmasına dayanan en etkili taşımacılık yöntemlerinin başında gelmektedir. Ürünler ne olursa olsun mevcut şartlar uygun olduğu zaman karayolu taşımacılığı herkes için öncelik olmaktadır.

Taşımacılıkta birçok firmanın tercih ettiği karayolu taşımacılığı avantaları ile firmaların ilgisini çekmektedir. Kolay ve basit bir yapıda olan karayolu taşımacılığında istediğiniz her zaman rota oluşturup araçlarınızı yola çıkarabilirsiniz. Sefer bekleme, taşınma sırasında nakil bekleme gibi zaman kayıpları bu taşımacılık türünde olmamaktadır. Demiryolu taşımacılığında makinisti arayamazsınız ama karayolu taşımacılığında bizzat şoför ile iletişime geçebilirsiniz.

Boşaltım ve dolum için herhangi bir özel yer ihtiyacı bulunmamaktadır. İstediğiniz herhangi bir uygun noktada aktarım yapabilirsiniz. Yine dünyanın pek çok farklı noktasında giden yollar olması da karayolu taşımacılığı avantajları arasındadır. Ürününüzü tek vasıta ile uzak noktalara göndermeniz mümkündür. Karayolu taşımacılığı avantajları saymakla bitmeyecek kadar çoktur. İstediğiniz her zaman kendinize araç bulma imkanınızda bulunmaktadır.

Eğer taşımacılık konusunda basit ve istediğiniz şekilde yönlendirebileceğiniz bir aktarım ağı arıyorsanız, küçük veya orta ölçekli bir işletmeyseniz karayolu taşımacılığı avantajları ile sizlere hitap etmektedir. Kısa mesafelerde oldukça ekonomik olan bu taşımacılık yönteminde bütün kontrol sizin elinizdedir. Dilediğiniz şekilde yönetebilir aksi bir durumda kolayca müdahale edebilirsiniz.

Günümüzde karayolu taşımacılığı dezavantajları azalmış olsa da kısa mesafelerde oldukça ekonomik olan bu taşımacılık çeşidi uzun mesafelere yük taşınacaksa oluşan evrak işleri gibi pek çok sebepten zorlayıcı olabilmektedir. Karayolu taşımacılığı dezavantajları arasında yer alan en zorlayıcı sorun ise tek seferde taşınabilecek yükün sınırlı olması ve bir yükün tamamını taşımak için birden çok sefer yapma ihtiyacının oluşmasıdır.

Yapılacak her sefer maliyeti artıracağından yük miktarı fazla ise farklı taşımacılık yöntemlerine başvurulmaktadır. Ayrıca gelirken yüksüz gelen bir araçta ekstra olarak bir harcama yapıyor sayılmaktadır. Buda firmaların zarara girmesine sebep olmaktadır. Karayolu taşımacılığı dezavantajları arasındaki bir diğer madde de araçların geçiş yaptığı ülkenin siyasi sorunları ve kötü hava koşullarından etkilenmesidir.

Araçların çeşitli sebeplerden kaza yapma ihtimalinin diğer taşımacılık yöntemlerine göre yüksek olması da yadsınamayacak karayolu taşımacılığı dezavantajları arasındadır. Bunların yanında birde uzun vadeli pasif dezavantajlar vardır. Araçlardan çıkan egzoz gazları çevreye zarar vermektedir. Büyük tonajlı araçların çevreye saldığı egzoz gazı miktarı fazla olduğundan uzun süreler içinde çok büyük zararlar vereceği kesindir.

Günümüzde pek çok farklı taşımacılık yöntemi çıksa da sıkça tercih edilen bir yöntem olmaya devam eden karayolu taşımacılığı özellikleri ile firmaların ilgisini çekmeye devam etmektedir. Bu özelliklerin en başında diğer taşımacılık sistemlerinin rekabet etmesini zorlaştıran düşük maliyetlerle yapılabilmesi özelliği gelmektedir. Karayolu taşımacılığı özellikleri arasında öne çıkan bu özellik kullanılan araçların bakım maliyetlerinin görece düşük olmasından gelmektedir.

Bir diğer karayolu taşımacılığı özellikleri arasında öne çıkan faktörde taşımacılığın kapıdan kapıya yapılabilmesidir. Karayolu taşımacılığı araca yüklediğiniz mallar tek vasıta ile bir noktadan bir noktaya taşınabildiğinden yükün zarar görme ihtimali oldukça düşmektedir. Tek vasıta kullanılması uygun rotanın çıkarılması konusunda da firmalara büyük kolaylık sağlamaktadır.

Karayolu taşımacılığı çok fazla detay içermemektedir. Çok fazla lojistik ihtiyacı duyan bir şirket kendi bünyesinde bir filo oluşturarak taşıma maliyetlerini düşürebilmektedir. Çok fazla bilgiye ihtiyaç duymayan basit bir sistem olması da karayolu taşımacılığı özellikleri arasında ön sıralara çıkmaktadır. Kısa mesafelerde oldukça ekonomik olan karayolu taşımacılığı sunduğu özelliklerle cazipliğini yitirmeyecek gibi durmaktadır.

Karayolu taşımacılığı geçmişten günümüze kadar sürekli olarak aktif ve popüler taşımacılık yöntemi olmaktadır. Bu süreçte karayolu taşımacılığı yönetmeliği belirli dönemlerde değişiklik gösterebilir ve güncellenebilmektedir. Söz konusu değişikliklerin takibi ise herkes için önemli olmaktadır. Karayolu taşımacılığı yönetmeliği bu değişikliklerin sonucunda önemli ve büyük yaptırımlar ile karşı karşıya bırakabilmektedir.

Karayolu taşımacılığı, diğer taşımacılıklara göre çok daha kontrollü ve plana sadık ilerlenebilmektedir. Aksilik oluşması durumunda çok erken aksiyon alınabilir olmaktadır. Bu imkanları sağlayan karayolu taşımacılığı yönetmeliği ve çalışma ortamları kolaylıkla bulunabilmektedir. Ürünlerin doğru ve sağlıklı bir şekilde aktarımı, bu taşımacılık sırasında çalışan kişilerin durumları gibi önemli konular karayolu taşımacılığı yönetmeliği tarafından üzerinde durulan özel konular olmaktadır.

Taşımacılık sırasında seçilebilir alternatiflerde eğer karayolu bulunuyorsa birçok avantajı beraberinde getirebilmektedir. Çok fonksiyonlu ve birbirinden özel opsiyonlara sahip yol haritaları kolaylıkla oluşturulabilmektedir. Taşımacılık sırasında ürünlerin ve aracın durumu ise karayolu taşımacılığı yönetmeliği tarafından sıkı bir şekilde kontrol edilen, denetlenen durumlar olmaktadır. Bu sayede daha güvenli ve kontrollü taşımacılık işlemleri gerçekleşebilmektedir.

Özellikle 50’li yıllardan sonra Türkiye’de karayolu taşımacılığı büyük hızla gelişmeye başlamıştır. Bu gelişmeyle beraber Türkiye’de karayolu taşımacılığı yeni araçlarla gençleşmiş ve araçların çoğalmasıyla beraber karayolu taşımacılığı ülkede ki taşımacılığın büyük bir bölümünü sırtlanmıştır. Şu an ülkemizde lojistik şirketleri taşımacılığın neredeyse tamamını üstlenmektedir. Ve hatta araç sayısı toplam ihtiyaçtan daha da fazladır.

Buda birtakım avantajlar ve dezavantajlar sağlamaktadır. Araçlar çok fazla olduğu için bazı firmalar ellerinde ki imkanlarla daha ucuza çalışabilmekte ve piyasada ki rekabeti zorlayıcı kılmaktadır. Yine Türkiye’de karayolu taşımacılığı konusunda bazı firmalar düşük fiyatlara daha yüksek taşıma kapasiteleri sunmakta ve yeni büyüme başlamış olan firmaların pazardan pay almasını zorlaştırmaktadır.

Yakıt fiyatlarının da oldukça pahalı olduğu Türkiye’de karayolu taşımacılığı yine de oldukça caziptir. Çünkü arz talep dengesizliği oldukça düşük fiyatlara aktarım yapılmasına izin vermektedir. Ülkede mesafeler oldukça kısa olduğu için tek vasıta ile aktarım imkânı bulunmaktadır. Oldukça pratik ve ekonomik bir taşıma imkânı veren bu taşıma yöntemi ülkemizde yükselmeye devam etmektedir.

Taşımacılık sadece ülke içinde değil farklı ülkeler için de oldukça önemli bir aşama olmaktadır. Uluslararası karayolu taşımacılığı günümüzde ticaret ve hizmet sektörleri için öncelikli gereksinimlerin başında gelmektedir. Maliyetlerin minimum düzeyde tutulabileceği ve bunun yanında güvenilir olan taşımacılık yöntemi karayolu taşımacılığı olmaktadır. Uluslararası karayolu taşımacılığı karayolu taşımacılığının bir alt kategorisi olmakta ve günümüzde en çok gerçekleşen taşımacılık yöntemlerinin başında gelmektedir.

Farklı ülkelere gönderilecek ürünler için kontrol son derece önemli olmaktadır. Karayolu taşımacılığı kontrol ve direktif vermek için en uygun taşımacılık yöntemlerinin başında gelmektedir. Uluslararası karayolu taşımacılığı bu gibi avantajları sayesinde sıklıkla kullanılmaktadır. Siz de uluslararası ürün teslimatı yapacağınız zaman uluslararası karayolu taşımacılığı sayesinde gerçekleştirebilirsiniz.

Taşımacılık için en önemli kriterlerin başında ürünlerin durumu gelmektedir. Ürünlerin hasar görmeden ve yapısal olarak bir değişiklik yapılmadan teslim edilmesi önem arz etmektedir. Bu noktada uluslararası karayolu taşımacılığı en kısa yolların ve opsiyonların kullanılabileceği taşımacılık yöntemi olmaktadır. Mevcut şartlar içinde karayolu taşımacılığı en önemli alternatiflerin başında gelebilmektedir.

Araç lojistik tecrübemizle sıfır araçları nihai tüketicinin kullanımına hazır halde bayilere teslim ediyor, Türkiye’nin ilk ve tek çok markalı araç lojistik merkezine sahip olmaktan gurur duyuyoruz.

Reisoğlu Nakliyat olarak oto taşıma sektöründe, müşteri beklentilerini en üst seviyede karşılayabilmek için konusunda uzman personelimiz ve geniş dağıtım ağımız ile hızlı, güvenilir, hasarsız ve zamanında teslimat ilkelerine sadık, standartlara uyan, çevreye ve doğaya saygılı bir iş modeli benimsedik.

Otomotiv distribütörleri, otomotiv üreticileri, filo kiralama şirketleri ile ikinci el araç satışı ve ihalesi yapan firmalara, özmal ve tedarikçi filomuzdan oluşan araçlarımız ile şu hizmetleri sunuyoruz:

 

  • İthalat yolu ile Türkiye’ye gelen araçların antrepolara ve gümrüklü sahalara taşınması
  • Fabrikadan limanlara ya da yurt dışına ihraç edilecek araçların taşınması
  • Sevkiyata hazır araçların yurt içi bayi dağıtımları
  • Tanıtım ve organizasyon sevkleri
  • İstanbul içinde, oto taşıyıcı tırların girmesinin mümkün olmadığı alanlara 2’li, 3’lü, 4’lü çekiciler ile otomobil sevkiyatı
  • Kiralama firmaları için İstanbul içi ve tüm Türkiye’den 2. el otomobil sevkiyatı

Reisoğlu Nakliyat olarak, yurt içi ya da yurt dışına yönelik projeleriniz için deniz, hava ve karayolu servislerimizi tek tek ya da farklı kombinasyonlarla kullanarak sadece projenize ve size özel yenilikçi ve yaratıcı çözümler üretiyoruz. Gabari dışı, ağır ve hacimli yükleri, profesyonel ekibimizle birlikte en ince detayına kadar planlayarak ve yöneterek, en güvenli şekilde istenilen noktaya ulaştırıyoruz.

Proje lojistiği gibi uzun soluklu, büyük çaplı, gayret ve özveri gerektiren bir alanda hizmet verebilmek için altyapımızı ve ekibimizi daima destekliyoruz. Özel projeler, kısa dönem için planlanabileceği gibi, uzun yıllar boyunca da sürebiliyor. Reisoğlu Nakliyat olarak bu bilinçle hareket ederek, motivasyonu yüksek, kendilerini sürekli geliştiren, meraklı, esnek ve eğitimli ekibimizle sizlere ihtiyacınız olduğu müddetçe destek verme garantisi sunuyoruz. Stratejik ortaklarımız, küresel ağımız ve bu ölçekteki projeleri hayata geçirmek konusundaki büyük tutkumuzla sizlere en kaliteli hizmeti sunabilmek için 7/24 kesintisiz çalışıyoruz. Proje taşımacılığı yapan firmalar arasında fiyat politikamız ve hizmet kalitemizle her geçen gün daha da ayrıcalıklı bir noktaya taşınmaktan gurur duyuyoruz.

Ağır yük taşımacılığına ait uluslararası mevzuata hakim, teknolojik yenilikleri takip eden ve sürdürülebilir lojistik stratejileri sunan ekibimizle, endüstrisini geleceğe taşımak için büyük adımlar atmaya gönül vermiş tüm kurumların vizyonuna katma değer sağlıyoruz. Onlarla birlikte geleceği planlıyoruz.

Üretim koşul ve yöntemlerini şekillendirerek milyonların hayatlarına dokunacak çaptaki projelerinizde ihtiyaç duyacağınız ağır yük kargo hizmetlerini, rekabetçi fiyatlar, kusursuz bir takip sağlayan yapay zeka çözümleri ve güvenilir ekibimizle karşılıyoruz. Proje nakliyat planlamalarınızı ve operasyonlarınızı büyük resmi görerek kurguluyor, en başından son anına kadar projenin başında bulunuyor, tüm projelerin en küçük detaylarına bile en büyük özeni göstererek yaklaşıyor ve bu uzun maratonda her adımın önemini kavrayarak sizi sonuna kadar destekliyoruz.

Üretime güç katan ve katma değer yaratan tüm lojistik projelerinizin yönetiminde bize güvendiğiniz için teşekkür ediyor, birlikte üreteceğimiz proje taşımacılığı örneklerinin her geçen gün daha da artmasını diliyoruz.

Farklı ebat ve tonajlarda, yılda yaklaşık 40.000 ton proje kargo statüsünde ürün elleçliyoruz. Konusunda uzmanlaşmış ekibimiz özel ekipmanımız ve lokasyon avantajımız, proje kargo konusunda ilk tercih olmamızın nedenlerinden sadece birkaçıdır…

Reisoğlu Uluslararası Nakliyat

EnglishGeorgianRussianTurkish